Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
fb_sprcs.gif

VERSLUMO ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMAS PER TARPTAUTINĮ MOBILUMĄ (partneriai)
LLP-LDV-IVT-2013-LT-0846

Dotacijos gavėjas: VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykla

Partneriai:
Šiaulių profesinio rengimo centras
Tauragės profesinio rengimo centras

Projekto tikslai:
1. Tobulinti moksleivių žinias, praktinius įgūdžius.
2. Vystyti verslumo gebėjimus, didinti jaunų specialistų konkurencingumą darbo rinkoje.

Biudžetas: 22.424EUR.

Finansavimo šaltinis: Leonardo da Vinci programa.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Vykdymo eiga:

2013 m. spalio 6 – 26 dienomis Šiaulių profesinio rengimo centro prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybės mokinės Sofija Samochina ir Evelina Petrukonytė, kartu su kitomis penkiomis mokinėmis iš VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos ir Tauragės profesinio rengimo centro atliko trijų savaičių praktinę stažuotę Vokietijoje. Stažuotę organizavo F + U Gemeinnützige Bildungseinrichtung für Fortbildung und Umschulung Sachsen GmbH mokymo centras.
Stažuotės dalyvės praktinių įgūdžių sėmėsi Chemnitz ir Einsiedel miestuose, organizacijose „Zeeman textiel Supers”, „Netto“ ir „EDEKA“.
Stažuotės metu projekto dalyvės susipažino su Vokietijos praktinio mokymo specifika, prekybos paslaugų sektoriaus darbo ypatumais, patobulino savo profesinės srities žinias, praktinius įgūdžius, kompetencijas ir įgijo naujų profesinių žinių. Buvo ugdomas asmeninės verslumo savybės – pasitikėjimas savimi ir savo žinioms, bendravimas su klientais, mokėjimas dirbti tarptautinėje komandoje, kūrybiškumas. Dirbant Vokietijos parduotuvėse mokinės susipažino su darbo kultūra, bendraudamos su vietiniais darbuotojais ir klientais patobulino šnekamosios, profesinės užsienio kalbos (vokiečių, anglų) gebėjimus.
Stažuotės pabaigoje visoms dalyvėms buvo išduoti stažuotės dokumentai – sertifikatai, atspindintys įgytus ir patobulintus gebėjimus bei darbinius įgūdžius. Kiekvienai vizito dalyvei buvo išduotas Europass mobilumo dokumentas, įrodantis įgytą tarptautinę darbo patirtį.

 
 

2014 m. kovo 9 – 29 dienomis, Šiaulių profesinio rengimo centro mokinės Paulina Rimidytė ir Greta Kliknaitė, besimokančios pagal prekybos įmonių vadybininko padėjėjo specialybę, kartu su mokinėmis iš VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos, Tauragės profesinio rengimo centro, dalyvavo 3 savaičių praktinėje stažuotėje Italijoje, Chieti mieste. Projekto priimanti organizacija Italijoje - E.L.S. Olympus Park s.r.l. unipersonale - organizavo praktinę veiklą Chieti miesto drabužių parduotuvėse „Matiss“, „QB Boutique“, „Top Boutique“, „Bonaville“.
Projekto dalyvės stažuotės metu ne tik dirbo parduotuvėse, bet ir kasdien intensyviai lankė kalbinio ir kultūrinio parengimo kursus Europos kalbų mokykloje, mokėsi bendravimo etiketo su klientais, plačiau susipažino su Italijos kultūra, papročiais ir tradicijomis.
Stažuotės pradžioje projekto dalyvės buvo pakviestos į Chieti miesto savivaldos rūmus, kur joms buvo pristatyta Italijos darbo rinkos sistema, Abruzzo regiono kultūra, švietimas, Italijos prekyba, privataus verslo kūrimo galimybės, eksportas į kitas šalis. Lietuvių grupė taip pat lankėsi Lank Chieti technikos mokykloje, dalyvavo turizmo, vadybos ir verslo specialybių atvirose pamokose.
Projekto dalyvės stažuotės metu vyko į pažintinę kelionę po Abruzzo regioną, nusidriekusį tarp Apeninų kalnų iki Adrijos jūros pakrantės. Aplankiusios daug gražių ir istorinių vietų, merginos buvo pakviestos į gilias tradicijas turinčią vyno daryklą. Paskutinę viešnagės savaitę projekto dalyvės aplankė istorinius Chieti miesto archeologinius muziejus.
Projekto dalyvėms stažuotės metu įgyta praktinė patirtis buvo vertinga ir naudinga, kadangi merginos ne tik patobulino klientų aptarnavimo įgūdžius, bet ir pagilino žinias apie verslumą, pramoko italų kalbos.

 


 

lama_bpo_baneris.jpg
Europass.png
logo.jpg
vet mobility.JPG
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif