bg

Profesinis ir asmeninis tobulėjimas tarptautinėje aplinkoje

2020-1-LT01-KA116-077662

Projekto partneriai:
EPD - European Projects Development Unipessoal Lda, Portugalija
Zealand Business College, Danija
APLICAPROPOSTA LDA, Portugalija
Paragon limited, Malta

Projekto biudžetas: 140148,00 Eur

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Mobilumo vizitas Portugalijoje (Lisabonoje) (2020-10-18 - 2020-11-12)

Kirpėjo specialybės mokinės vyko į keturių savaičių trukmės profesinę stažuotę Lisabonos priemiestyje Montijo. Stažuotės metu mokinės dirbo grožio salonuose, savaitgaliais tūriningai leido laiką ekskursijose.

„Erasmus+“ stažuotės metu puikiai praleidau laiką, susipažinau su daugybė naujų žmonių, įgijau daugiau patirties savo būsimos specialybės srityje. Labai didelį įspūdį paliko nuostabus Portugalijos kraštovaizdis. Begalės gražių vietų mus supo visą mėnesį. Esu labai laiminga, kad turėjau galimybė dalyvauti projekto veiklose.
Kirpėjo specialybės mokinė Ernesta

Manau, kad į Portugaliją visos išvykome su nerimu, kaip viskas ten bus, kaip mum seksis, ar sutarsime, tačiau nė nepajutom kaip prabėgo mėnesis. Kirpyklose darbo nebuvo labai daug, dėl Covid-19, tačiau galbūt daugiau laiko turėjome susipažinti su darbdaviais, sužinoti apie įrankius ir darbą daugiau, praplėtėm savo anglų kalbos žinias, o kai kurios net išmoko keletą Portugališkų sakinių.
Kirpėjo specialybės mokinė Ieva

Stažuotės metu sužinojau ir išmokau daug subtilybių, kurių nemoko mokykloje, o sužinoti gali tik dirbdamas tą darbą. Dirbau nedidelėje kirpykloje miesto centre, užmezgiau šiltus santykius su laikinais kolegomis. Visos stažuotės metu mus supo šauni komanda: nuo pasitikimo oro uoste iki išvykimo namo. Tiems kuriems kažkada atsiras galimybė dalyvauti mainų programose - tai puiki proga, nepraleiskit jos!!!
Kirpėjo specialybės mokinė Austėja


Mobilumo vizitas Portugalijoje (Bragoje) (2020-10-18 - 2020-11-12)

Automobilių techninės priežiūros ir remonto, suvirintojo, kompiuterinės įrangos derintojo specialybių mokiniai dalyvavo keturių savaičių profesinėje stažuotėje Portugalijoje Bragos mieste. Profesinės stažuotės metu mokiniai dirbo autoservisuose, gamybos įmonėse, kompiuterinės įrangos remonto dirbtuvėse.

Dalyvaudamas „Erasmus+“ projekte sužinojau daug naujų dalykų apie savo profesiją. Atlikdamas praktiką išmokau greitai ir kokybiškai atlikti įvairius darbus, įgavau naujos patirties, pamačiau įspūdingų vaizdų, neįtikėtinų Portugalijoj vietovių.
Automobilių elektros įrengimų remontininko specialybės mokinys Armandas

Stažuotė buvo nuostabi, apgyvendinimas puikus jokių, visi draugiški, šalis nuostabaus grožio. Autoservise įgijau tikrai daug patirties, smagus kolektyvas, draugiškas ir tikrai daug patirties turintys darbuotojai iš kurių išmokau labai daug nuo įvairių smulkmenėlių iki pačių sunkiausių gedimų sutvarkymo.
Automobilių elektros įrengimų remontininko specialybės mokinys Ernestas

Įgijau naujos patirties, praturtinau žinias apie automobilius bei diagostika, kolegos buvo malonūs, linksmi, draugiški.
Automobilių elektros įrengimų remontininko specialybės mokinys Valdas

Šiame „Erasmus+“ programos projekte įgijau papildomų žinių apie savo profesiją bei galėjau patobulinti jau esamus įgudžius ir pagilinti žinias atlikdamas jas praktiškai. Susipažinau su naujais žmonėmis ir pamačiau, kad šioje srityje dirbantys žmonės yra labai draugiški ir noriai padeda vienas kitam, ir nesvarbu ar tai yra sudėtinga ar lengva problema. Nusiskundimų apie šią praktiką neturiu ir galiu apie ją galbėti vien tik iš geros ir pozityvios pusės, kadangi man tai labai patiko.
Kopiuterinės įrangos derintojo specialybės mokinys Aurimas


Darbo stebėjimo vizitas Portugalijoje (Montijo) (2021-04-23 – 2021-04-30)

Darbo stebėjimo vizito metu mokytojos, dirbančios su specialiųjų ugdymosi poreikių turiniais mokiniais, gilino profesinės kompetencijas, sėmėsi naujų idėjų. Vizito metu mokytojos lankėsi profesinėse mokyklose, grožio salonuose.

„Erasmus+“ programos projektas suteikė galimybę susipažinti su Portugalijos švietimo sistema, ugdymo patirtimi, taikomais ugdymo metodais dirbant su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais. Vizito metu diskutavome apie integracijos problemas susijusias su tautinių mažumų mokiniais. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę įgyti tarpkultūrinių kompetencijų, patobulinti profesines žinias ir anglų kalbos įgūdžius.
Mokytoja Rasa

Labai naudingas projektas, kurio metu susipažinau su Portugalijos švietimo sistema, turėjau galimybę iš arti pamatyti kaip Portugalijos profesinėse mokyklose sprendžiamos mokinių su specialiaisiais ugdymosi poreikiais problemos, vykdoma jų integracija. Pagilinau savo bendrąsias ir dalykines kompetencijas, taip pat pagilinau anglų ir portugalų kalbų žinias.
Sektoriaus vadovė Reda


Mobilumo vizitas Portugalijoje (Montijo) (2021-04-23 – 2021-05-19)


Kosmetiko specialybės mokinės Portugalijos grožio salonuose atliko 4 savaičių profesinę praktiką. Mobilumo vizito metu merginos ne tik tobulino profesinius įgūdžius, įgijo naujų kompetencijų bet ir spėjo pamatyti nuostabų Portugalijos kraštovaizdį, autentiškus istorinius objektus.

Stažuotės metu dirbau grožio salone. Praktikos metu dariau makiažus, manikiūrą, mokiausi priauginti blakstienas, atlikti kūno depiliacijas. Supratau koks kosmetologių profesinis lygis yra užsienyje.
Kosmetiko specialybės mokinė Viktorija

Atlikdama praktiką grožio salone išmokau pešioti antakius siūlais, stebėjau kaip atliekamos kūno masažo, depiliacijos procedūros. Mokiausi atlikti aparatinį veido masažą. Taip pat teko naudotis ilgalaikio makiažo apartu.
Kosmetiko specialybės mokinė Kamilė