bg

Buitinių paslaugų skyriaus naujienos

Kritinis mąstymas - būtinas XXI a. įgūdis

2022 03 04


0001_kritinis-3_1646401597-7848e48da099dac566b9d425d2b3551d.jpg Kovo 4 d. vyko netradicinė nuotolinė ugdymo karjerai pamoka „Kritinis mąstymas - būtinas įgūdis XXI amžiuje“, kurią pravedė ŽISPB atviro jaunimo karjeros konsultavimo - OPEN jaunimo darbuotoja Vaida Kaupaitytė. Lektorė supažindino mokinius su kritinio mąstymo sąvoka ir aktualumu šių dienų visuomenėje, nes melagienos ir neteisingos informacijos srautai didėja lygiagrečiai su interneto įtakos didėjimu, todėl kritinis mąstymas būtina priemonė milžiniškiems informacijos srautams suvaldyti.
Kritinis mąstymas yra kompetencija, susidedanti iš trijų dalykų, kurie vienas be kito negali egzistuoti: medijos turinio analizės, faktų tikrinimo ir medijų informacinio raštingumo. Jaunimas atliko įdomią užduotį, kurios metu buvo svarbus asmeniškas požiūris ir individualus pasirinkimas.
Ugdymo karjerai mokytoja A. Abukaitienė teigia, kad kritinio mąstymo ugdymas yra labai svarbus, bet kokiame mokomąjame dalyke, nes šios žinios yra elementarios ir pritaikomos visose srityse. Kritinis mąstymas - viena reikalingiausių kompetencijų darbe siekiant karjeros, nes darbdaviai išskiria kritinį mąstymą kaip svarbiausią kompetenciją, o tokie darbuotojai vadovams - tikra dovana.