Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
mokykla_be_covid.png
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
rupinkis_sveikata.gif
fb_sprcs.gif

2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Vaidmenų žaidimas „Balsuojam!“

2017 12 08


Gruodžio 5 dieną Buitinių paslaugų skyriuje vyko vaidmenų žaidimas „Balsuojam!“, kurį vedė Europos Parlamento informacinio biuro Lietuvoje asistentė Natalija Bružienė. Šį susitikimą organizavo Buitinių paslaugų skyriaus socialinė pedagogė, Centro mokinių tarybos kuratorė Dalia Kerienė ir Centro mokinių taryba.
Pristatymo pradžioje viešnia mums pasakojo apie Europos Parlamentą, jo sudėtį, Europos Parlamento narių ir partijų įvairovę, balsavimo tvarką, kokias sritis jų darbas apima, pristatė biuro nuveiktus darbus, parodė keletą filmukų. Ar žinojote, jog net tokie dalykai kaip šiukšlių rūšiavimas ar kalorijos, užrašytos ant maisto produktų pakuočių, yra Europos Parlamento darbas? Mus iš tiesų nustebino, kaip Europos Parlamento priimti įstatymai susiję su kiekvieno iš mūsų gyvenimu. Buvo liūdna sužinoti, jog pagal statistiką Lietuvos jaunimas nesidomi politika ir tik mažiau negu pusė iš jų balsuoja renkant Lietuvos valdžią…
Po informatyvaus pristatymo, praplėtę savo žinias apie Europos Parlamento darbą, jau buvome pasiruošę žaisti žaidimą „Balsuojam“. Žaidimo tikslas buvo atsidurti Europos Parlamento nario „kailyje“ ir pabandyti dirbant komandoje, atstovaujant skirtingoms partijoms pasiekti kompromisą dėl tam tikrų problemų sprendimo. Buvome padalyti į tris Europos Parlamento frakcijas: mėlynieji - Laisvosios rinkos partija, žalieji - Žaliųjų partija ir raudonieji – Žmonių gerovės partija. Mums buvo skirtos 10 minučių, kad aptartume visas tris problemas su savo partijos nariais.
Pirmoji problema – vis didėjantis ES piliečių, sergančių cukralige, skaičius. Antroji- stambiųjų gyvulių išmetamų dujų, kurios labai teršia aplinką, kiekis ir širdies ligos, kurias sukelia mėsos vartojimas. Ir trečioji problema - žmonių nepasitenkinimas „vieno žmogaus“ teikiamų automobilio remonto paslaugų kokybe. Turėjome nuspręsti, kokie siūlymai yra tinkami, atsižvelgiant į mūsų partijos ar šalies prioritetus. Toliau pasiskirstėme į tris komitetus pagal spendžiamą problemą. Komitete pirmiausia turėjome išrinkti komiteto pirmininką, kiekvienas savo partijos atstovas turėjo išdėstyti argumentus. Komandinis darbas vyko sklandžiai, karštai diskutavome 25 minutes. Pabaigoje kiekvienos grupės pirmininkas turėjo pristatyti komiteto priimtus sprendimus dėl vienos iš problemų ir juos pagrįsti. Kitų komitetų nariai drąsiai dėstė savo svarstymus, kartu taisėme ir tobulinome galutines direktyvas. Paskelbus jas, vyko balsavimas, kuris nulėmė direktyvų priėmimą arba atšaukimą. Visi komitetai ir jų nariai buvo aktyvūs ir sumanūs, buvo sugalvota daug genialių problemų sprendimo būdų ir rasti kompromisai tarp partijų.
Šis žaidimas leido mums suprasti, koks platus ir įvairus yra Europos Parlamento narių darbas ir kaip yra sunku rasti bendrą sprendimą, kuris tiktų visiems partijų ir šalių atstovams. Taip pat ambasadorė parodė mums tinklalapį www.votewatch.eu , kuriame galime susirasti bet kokį pageidaujamą Europos Parlamento narį ir pažiūrėti, kiek kartų jis dalyvavo balsavimuose ir kiek pranešimų, kalbų ar darbų parengė. Taip pat galite atsiversti tam tikrą priimtą įstatymą ir pažiūrėti, kas balsavo už ar prieš. Tai būtina daryti kiekvienam į rinkimus atvykstančiam LR piliečiui.
Darbo pabaigoje ambasadoriai mums išdalino knygutes, skirtas jaunimui, apie Europos Sąjungą. Dėkojame už smagią, įdomią, informatyvią neeilinę pamoką!
Veiklos buvo organizuotos tris kartus (pirmąjį žaidimą žaidė Buitinių paslaugų skyriaus mokiniai, antrąjį - Statybos skyriaus ir Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai ir trečiąjį – Technologijų skyriaus ir Mechanikos skyriaus mokiniai).

Vitalijus Saldys, Centro mokinių tarybos pirmininkas
 

lama_bpo_baneris.jpg
eduka.gif
elankos.gif
Europass.png
logo.jpg
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif