Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


registracija.gif
centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
rupinkis_sveikata.gif
fb_sprcs.gif

OPA – ankstyvasis profesinis orientavimas

Ankstyvasis profesinis orientavimas – unikalus Šiaulių profesinio rengimo centro sukurtas projektas „OPA“, skirtas pradinių klasių mokiniams. Projektas pradėtas vykdyti nuo 2010 metų.


Pagrindinis projekto tikslas – vykdyti pradinių klasių mokinių profesinį orientavimą bei organizuoti profesinio veiklinimo užsiėmimus ir pažintinius vizitus. Mokiniams suteikiamos pradinės žinios apie profesijas, o praktinių užsiėmimų metu susipažįstama su jų darbų atlikimo technologijomis, ypatumais, karjeros galimybėmis. Tokiu būdu didinama mokinių motyvacija rinktis norimą profesiją bei planuoti būsimą karjerą.
 

„OPO‘S“ užsiėmimai vykdomi Šiaulių profesinio rengimo centro skyriuose.


Buitinių paslaugų skyrius


Vaikiškų šukuosenų darymas – pažintis su kirpėjo profesija. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai išbandys plaukų pynimo technikas.
Linksmojo foto rėmelio darymas – pažintis su vizualinės reklamos gamintojo profesija. Mokiniai mokysis koliažine technika pagaminti atviruko pagrindą ir jį dekoruoti.
Sportuok ir būsi sveikas – pažintis su sporto klubo paslaugų darbuotojo profesija. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai susipažins su žmogaus taisyklinga laikysena, tempimo pratimų nauda raumenims, atlikdami įvairias užduotis įtvirtins žinias apie sveiką gyvenseną.
 

Mechanikos skyrius


Šaltkalvystės darbai – pažintis su metalo apdirbimo technologiniais darbais, darbo įrankiais, medžiagomis. Mokiniai atliks nesudėtingus šaltkalvystės darbus.
Suvirintojų darbai – pažintis su suvirintojo profesija, skirtingais suvirinimo būdais, įrenginiais ir medžiagomis, metalo pjovimo galimybėmis. Mokiniai bandys suvirinti metalą pusiau automatiniu ir elektrolankiniu suvirinimo būdu, pamatys, kaip atliekamas dujinis suvirinimas ir pjovimas.
Automechanikų darbai – pažintis su automobilių mechaniko profesija, automobilių rūšimis ir dalimis, jų veikimo principu, darbo įrankiais ir įrengimais. Mokiniai bandys atlikti automobilio padangų slėgio matavimus.
Santechnikų darbai – pažintis su pastatų inžinerinės įrangos montuotojo ir santechniko profesijomis, darbo įrankiais, medžiagomis, vandentiekio vamzdyno mazgų sujungimo būdais. Mokiniai atliks nesudėtingą vamzdinio mazgo sujungimą.
Automobilių elektromechanikų darbai – pažintis su automobilių elektromechaniko profesija, darbo pobūdžiu, darbo įrankiais ir įranga, automobilio prietaisų skydelio lempučių reikšmėmis ir automobilių kompiuterine diagnostika.


Statybos skyrius


Statau namą – pažintis su apdailininko (statybininko) ir mūrininko profesijomis. Mokiniai iš plytų ir mokomojo skiedinio mūrys pastato konstrukciją pagal pateiktą brėžinį.
Plytelių klijavimo darbai – pažintis su apdailininko (statybininko) profesija. Mokiniai praktiškai išbandys plytelių pjaustymo stakles, sužinos kaip taisyklingai klijuojamos plytelės.

 
Technologijų skyrius


Raktų laikiklio gamyba ir dekoravimas – pažintis su siuvinių gamintojo profesija, mokiniai pasigamins raktų laikiklį iš odos, kurį dekoruos markeriais, kaltukais, įvairiomis odos juostelėmis.
Nesudėtingi restauratorių darbai – pažintis su baldų restauratoriaus profesija, praktinio užsiėmimo metu mokiniai pasigamins interjero detalę – pagalvėlę.
Dokumento dėlionė – pažintis su sekretoriaus profesija, praktinio užsiėmimo metu mokiniai sudėlios dokumentą.
Vizitinės kortelės kūrimas – pažintis su sekretoriaus profesija, praktinio užsiėmimo metu mokiniai susikurs savo vizitinę kortelę.

 

Šiaulių miesto švietimo įstaigos šiuos užsiėmimus gali rezervuoti mokinių socialinių kompetencijų ugdymo (SKU) projekto svetainės kalendoriuje.

opa-eilute.gif

KONTAKTAI
Šiaulių profesinio rengimo centras
Gardino g. 4, Šiauliai
Tel. (8 41) 45 11 98, 865 669 020
El. paštas: karjeroscentras@sprc.lt
 

lama_bpo_baneris.jpg
eduka.gif
elankos.gif
Europass.png
logo.jpg
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
savu keliu logo.jpg

Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif