bg

Masažuotojas

Audronė Gavorskienė, masažuotojo specialybės absolventė
Audronę visada domino žmogaus anatomija. Žavėjo, kaip puikiai sąveikauja visos mūsų kūno sistemos. Domino, kaip galima padėti sau ir kitiems, kai kuri nors sistema „sustreikuoja“ dėl netinkamų kasdienių įpročių. Audronę domėjimasis anatomija paskatino pasidomėti ir Šiaulių profesinio rengimo centre siūloma masažuotojo profesija. Pasidomėjusi mokymo programa, nusprendė – mokysiuosi. Audronei studijuojant buvo be galo įdomu (ir sunku) perprasti kaip veikia mūsų judėjimo „aparatas”, kodėl veikia, kokią žalą daro mūsų kasdieninė rutina, kaip to išvengti, kaip atstatyti ar bent sumažinti įgytus pakitimus. Ją vis dar stebina labai platus, teigiamas masažo poveikis visoms kūno sistemoms. Audronė džiaugiasi turėdama žinias ir įgūdžius, kurie ne tik pagerins klientų savijautą, bet ji gebės padėti ir pati sau. Gauta patirtis ją skatina dar labiau gilintis į masažo subtilybes.

Daiva Dankuvienė, masažuotojo specialybės absolventė
Daiva turi buhalterinį išsilavinimą ir beveik 30 metų šios specialybės darbo stažą – tad labai nustebino savo artimuosius nauju karjeros posūkiu. Ji nusprendė mokytis masažuotojo profesijos Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriuje. Daiva prisipažįsta, kad turėjo daug abejonių ir baimių dėl savo drąsaus pasirinkimo - juk naujoji profesija kardinaliai priešinga turimai specialybei, tačiau noras buhalterės darbo rutiną pakeisti širdžiai mielu užsiėmimu nuslopino visas abejones. Daiva teigia, kad masažuotojo mokslas buvo ne iš lengvųjų. Besimokant kai kurių teorinių programos dalykų buvo šmėkštelėjusi mintis: „Ir koks velnias nešė į tą galerą!“. Bet kantrūs ir dėmesingi dalyko mokytojai, jos pačios užsispyrimas ir noras pasiekti užsibrėžtą tikslą tą mintį nuvijo šalin.
Šiandien Daiva gali drąsiai pasakyti, kad išmokti masažuotojo profesijos subtilybių buvo vienas iš geriausių jos gyvenimo sprendimų, o atlikta praktika Šiaulių respublikinės ligoninės ambulatorinės reabilitacijos skyriuje tai tik patvirtino.