bg

Mechanikos skyriaus naujienos

Įdomi patirtis kūrybinėse dirbtuvėse Mind over Matter

2022 05 13


0001_mind-over-matter_1652545357-69ae25bc0d76ddc6c5f770104230cf8c.png
Mechanikos skyriaus mokinių komanda, vadovaujama mokytojų Aistės Grajauskienės ir Dianos Misevičienės, dalyvavo Šiaulių techninės kūrybos centro organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse Mind over Matter.  Tema - darnaus vystymosi tikslai (DVT).
Mind over Matter yra Erasmus+ programos KA2 strateginės partnerystės projektas, kuriame dalyvauja organizacijos iš Kroatijos, Italijos, Švedijos, Ispanijos ir Lietuvos. Pagrindinis šio projekto tikslas paskatinti jaunus žmonės domėtis STEAM (angl. gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai ir matematika) dalykais ir skatinti juos rinktis STEAM profesijas ateityje. Šiam tikslui pasiekti projekto metu buvo sukurtas metodas "Mind Over Matter". Taikant šį metodą darbe su jaunimu, jie galės ne tik susipažinti su įvairių STEAM profesijų ypatumais, bet taip pat bandys ieškoti sprendimų tokiems pasaulinio mąsto iššūkiams kaip alkis, klimato kaita, vandenynų užterštumas ir kt. ir kurti savo sprendimų prototipus.
Renginyje dalyvavo 12 komandų iš Šiaulių miesto ir rajono. Dalyviams reikėjo išanalizuoti keliamą problemą ir remiantis "Mind over Matter" projektų metu sukurtu metodu sugalvoti sprendimą ir jo prototipą.
Džiugu, kad mūsų komanda neliko nepastebėta. Vertinimo komisijai patiko pasiūlytas problemos sprendimo būdas. Nors pagrindinio prizo ir nelaimėjome, bet šis kūrybinis iššūkis privertė pažvelgti į keliamas problemas iš įvairių, netikėtų pusių, įžvelgti naujas galimybes ir iššūkius.
Nuotraukos organizatorių