bg

Statybos skyriaus naujienos

IŠVYKA Į VILNIŲ

2022 06 14


0001_baz_1655199271-e6f0eae4086dda0a10e4a65331927626.jpg

Birželio 9 d. Statybos skyriaus SKP21 ir SAP21j gr. mokiniai turėjo galimybę išvykti į Vilnių. Išvykome turėdami išsikėlę du tikslus.

Pirmas mūsų tikslas - dalyvauti susitikime su UAB ,,Edukacinės sistemos“ Vilniaus filialo „TutoTOONS“ komandos nariais. Susitikimo metu mokiniai pagilino žinias apie kompiuterinę grafiką, animacinių žaidimų kūrimą. Išsiaiškinome, kokie reikalavimai keliami norint dirbti tokį darbą. Stebėjome dailininko ir multiplikatoriaus kūrybinio darbo procesą. Labai įdomu buvo sužinoti, kaip organizuotos darbo vietos, kokia darbuotojų poilsio zona, kaip įmonė kuria žmogui palankią, jaukią ir malonią darbo aplinką. Maloniai nustebino, kad biure, šalia dirbančiųjų, puikiai jaučiasi ir kartu būna jų augintiniai - šunys. Kadangi „TutoTOONS“ įsikūrę pačiame sostinės senamiesčio centre, nutarėme pasižvalgyti po nekomercinį, ne visada turistams matomą senąjį Vilnių. Aplankėme ir pabuvojome viduje keturiose bažnyčiose - Vilniaus Šventosios Dvasios arba Dominikonų, Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų arba Pranciškonų, Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio. Tapytos lubos, bažnyčių didingumas, įspūdingi paveikslai, vargonai sukuria jaukumo, pagarbos bei susižavėjimo jausmą visiems ten užklydusiems. Praėjome siauriausia Vilniaus gatve, stebėjome miesto panoramą iš apžvalgos aikštelės netoli Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, matėme labai daug atnaujintos ir  nerestauruotos senosios architektūros, daug siaurų gatvelių, kiemų. Radome ir veikiantį fontaną, kuris labai pravertė tokią karštą dieną. Aplankėme unikalų Vilniaus reiškinį - Užupio respubliką. Stebėjome meno kūrinius, kurie darniai įsilieja ir papildo senojo miesto landšaftą, paįvairina ir sukuria nepakartojamą Užupio atmosferą.

Antras kelionės tikslas - aplankyti ir gyvai stebėti į Vilnių atvykusį pasaulinio garso gatvės menininką Edgarą Müllerį, kuris tapo unikalų gatvės kūrinį Laisvės pr., šalia Spaudos rūmų. 30 metrų ilgio ir 10 metrų pločio trimačiu piešiniu menininkas kuria iliuziją, kad viduryje šaligatvio atsivėrė praraja, kurios dugne slypi stebuklingas šaltinis. Jį puošia neužmirštuolės, kurios primins apie 1991 m. sausio mėn. įvykius prie Spaudos rūmų. E. Mülleriui priklauso net du pasaulio rekordai už didžiausius erdvinius gatvės piešinius. Jo darbų galima rasti Paryžiaus, Londono, Meksiko ir kitų didmiesčių gatvėse. Dabar – ir Vilniuje.

Nuostabus oras, nuostabi išvyka, jauki atmosfera, kuri lydėjo mus visą dieną, puikiai atsispindi nuotraukose. Pasižvalgykite po jas.

 

Išvyką organizavo mokytojos Odeta Pamerneckaitė ir Vilma Grigaliūnaitė.