Ekstranetas | Virtuali mokymosi aplinka

Šiaulių profesinio rengimo centras
Juridinių asmenų registras
Kodas 300039668

Gardino g. 4, LT-78231 Šiauliai
Tel. (8 41) 55 25 89
Faks. (8 41) 39 01 72
El. paštas info@sprc.lt


centro_taryba_4.gif
viesieji_pirkimai.gif
darbdaviams_2.gif
suaug_mok_2.gif
paslaugos_2.gif
mokykla_be_covid.png
fb_korupc.gif
patycios_stop.gif
rupinkis_sveikata.gif
fb_sprcs.gif

2017-2018 m. naujienos ir įvykiai

Respublikinio-edukacinio renginio „Laiko ženklai. 2017 metai“ akimirkos

2017 11 30


Lapkričio 23 dieną Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje jau aštuntąjį kartą vyko tradicinis respublikinis-edukacinis renginys „Laiko ženklai. 2017 metai“, kurį organizuoja Šiaulių profesinio rengimo centro Mechanikos skyrius. Renginys keitė pavadinimus – buvo konferencija, sambūris, tačiau idėja liko ta pati – paminėti metų kultūrines ir literatūrines datas bei suburti literatus, visuomenininkus, šviesuolius. Šiemet renginys skirtas paminėti 2017-uosius – K. Bradūno, Piliakalnių, Lietuvių kalbos kultūros, Reformacijos, Tautinio kostiumo, Sporto, A. J. Greimo, I. Simonaitytės – metus.
Šiemet renginyje dalyvavo 28 pranešėjai mokiniai iš 12 šalies mokyklų, buvo sukurta ir pristatyta 13 pranešimų. Iš viso į renginį užsiregistravo virš šimto mokinių ir 50 mokytojų, šviesuolių, literatų. Renginį išskirtiniu instrumentu daudyte pradėjo etnokultūrininkas, tradicinių amatų meistras A. Martinaitis. Kadangi šie metai paskelbti Tautinio kostiumo metais, tai Šiaulių moksleivių namų mados teatro „Mūza“ merginos atliko sveikinimo šokį, pasipuošusios savo sukurtais kaklo vėriniais. Pristatymu jos norėjo parodyti moderniojo folkloro įtaką mūsų šiuolaikiniame pasaulyje.
Po to vyko „Pamoka su K. Bradūnu“, kurią vedė poeto dukra, JAV etnologė, JAV lietuvių bendruomenės veikėja p. Elena Bradūnaitė-Aglinskienė. Ši pamoka nepaliko nei vieno abejingo. Tai buvo gerų idėjų ir lietuviškumo pamoka, kaip reikia mylėti ir vertinti savo tautinę tapatybę – kalbą, istoriją ir Lietuvą.
Renginyje dalyvavo ir ekslibrisus pristatė grafikė Lolita Putramentienė-Braza. Pranešimus, skirtus poeto K. Bradūnui 100 paminėti, pristatė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriaus mokiniai, Šiaulių Saulėtekio, J. Janonio, S. Daukanto gimnazijų gimnazistai, literatūrinę instaliaciją sukūrė Šiaulių PRC Technologijų skyriaus mokinės.
Kiti pranešėjai, atvykę iš Gruzdžių gimnazijos, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro, Mažeikių politechnikos mokyklos, Šiaulių PRC Mechanikos skyriaus, dalinosi įspūdžiais, kaip minėjo Piliakalnių metus. Pranešėjai iš Šiaulių PRC Buitinių paslaugų skyriaus papasakojo apie veiklas, skirtas Lietuvių kalbos kultūros ir Reformacijos metams. Saulėtekio gimnazijos gimnazistai pakvietė žinias apie I. Simonaitytės gyvenimą ir kūrybą pasitikrinti testu, parengtu Kahoot programa. Renginį vainikavo Šiaulių J. Janonio gimnazistai E. Svisčiovas, parengęs pranešimą, skirtą Sporto metams, ir A. Nausėdas, jautriai padeklamavęs K. Bradūno eilėraščius. Po to vyko jaunųjų kūrėjų konkurso „Rudens godos“ nugalėtojų apdovanojimas.
Džiaugiamės gausiu dalyvių ir klausytojų būriu. Lauksime visų ir kitais metais.
 

lama_bpo_baneris.jpg
eduka.gif
elankos.gif
Europass.png
logo.jpg
geriausi.jpg
OPA-baneris.jpg
elektronine biblioteka korelis.jpg
Centro laikraštis
laikrastis-mes_.gif